Akcja ODBLASKOWA SZKOŁA

„ODBLASKOWA SZKOŁA”

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji pt. „ODBLASKOWA SZKOŁA”, której organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Akcja będzie trwała w okresie od września do końca października 2017 r.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Źródło: https://malopolska.policja.gov.pl/sites/default/files/users/user929/regulamin_odb_szkola_2017_0.pdf

Zadania w ramach akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA”

UWAGA!!! Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Spoty reklamowe o konieczności noszenia odblasków

„Daj sygnał kierowcy. Noś odblaski. Włącz myślenie”

Polska Policja - „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”

„Światełko Odblaskowe”